II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Niedziela, 03 Styczeń 2021 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1.  Dziękuję Paniom i Siostrze Pawleza posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2.  W srodę 6 stycznia będziemy świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Poswięcę kadzido i kredę.

3.  Przypominam, że wszystkich uczestników Mszy świętych obowiązuje maseczka zakrywająca nos i usta oraz zachowywanie pzepisów związanych z odległością między uczesnikami Mszy świętych i nabożeństw. Komunię świętą można przyjmować na rękę. W czasie pandemii została udzielona dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. W naszym kościele zgodnie z rozporządzeniami rządowymi we Mszy świętej oraz innych nabożeństwach może uczestniczyć tylko 10 osób.

4. Zmienia sie w tym roku sposób kolędowania. Nie będzie odwiedzin kolędowych duszpasterza, natomiast mieszkńcy poszczególnych miejscowości będą zaproszeni  na Mszę sw. kolędową do parafialnego kościoła w niedzielę o tej samej godzinie. I tak 10 stycznia na Mszę św. o godz. 14.00 zapraszam mieszkańców całego Mielzyna. Już dzisiaj serdecznie dziekuję za składane ofiary na utrzymanie naszej parafii. Będzie tez poświęcona woda, którą będzie mozna zabrać do domów, aby poświęcic mieszkana.

5.  Przyszła niedziela jest niedzielą remontową w naszej parafii.

6.  Przewodnik Katolicki jest dosteny przy wejściu do zakrystii.