Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23 maja 2021

Niedziela, 23 Maj 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23 maja 2021

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres liturgiczny wielkanocny - jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej w następną niedzielę Trójcy Przenajświętszej.

2. Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odbędą się w łączności z Mszą świętą w niedzielę w Gorzykowie po Mszy świętej o 10.00 a w Mielżynie po Mszy świętej o 12.00, natomiast od poniedziałku do soboty po wieczornych Mszach świętych.

3. Przygotowujemy się do Uroczysości Bożego Ciała - wszystkie dziewczynki do sypania kwiatków, a szczególnie z 3 i 4 klasy Szkoły Podstawowej zapraszam na próbę we wtorek po Mszy świętej.

4. Dzieci zakończyły Biały Tydzień. Dziękuję za pięknie przygotowaną uroczystość wszystkim zaangażowanym. Dziękuję także za dar ołtarza - Bóg zapłać.

5. W sobotę 22.05 w Katedrze Gnieźnieńskiej z rąk J.E.-Ks. Bp. Krzysztofa Wetkowskiego został wprowadzony do posługi Nadzwyczajnego Szafarza P. Marian Łukowski. Życzymy wielu łask Bożych w tej posłudze.

6. W czwartek 20.05 przeżywaliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu. Dziękuję tym wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w tej adoracji, dziękuję szczególnie Matkom Różańcowym za cogodzinne czuwanie.

7. W środę przeżywamy Dzień Matki - żyjącym życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej, a dla zmarłych wypraszamy łaskę nieba.

8. W następną niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00  spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które mają przystąpić za rok do I komunii.

9. Trwa ciągle remont plebanii - biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek od 16.00 do 16.45 i w czwartek od 19.30 do 20.00 w Mielżynie, w Gorzykowie jak zwykle po Mszach świętych. W sprawach pilych podaję numer kontaktu tymczasowego  513 289 016.

10. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

11. Dziękuję za posprzątanie kościoła i dekoracje, szczególnie siostrze Pawle i paniom. Za wszelkie okazane dobro, troskę i zainteresowanie sprawami związanymi z parafią składam serdeczne - Bóg zapłać.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę Bożego błogosławieństwa w rozpoczętym tygodniu, Szczęść Boże.