Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 30 maja 2021

Niedziela, 30 Maj 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 30 maja 2021

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiejszą niedzielą kończy się obowiązek spowiedzi i komunii wielkanocnej. Okazja do spowiedzi świętej zawsze 20 minut przed Mszą Swiętą.

2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msześwięte według porządku niedzielnego. Procesja do czterech ołtarzy w łączności z Mszą o godzinie 12.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy według stałego porządku - u p. Bruch, p. Lisiaków, p. Włodarczyków i Klasztorze Sióstr Dominikanek. Druchów strażaków zapraszam do niesienia baldachimu, Panie do niesienia sztandarów i feretronu. W czasie procesji obowiązuje rygor sanitarny tzn zachowujemy odstęp 1,5 m albomamy założone maseczki.

3. Podczas Oktawy procesje wokół kościoła w łączności z nabożeństwem czerwcowym. Proszę aby w trakcie oktawy na Mszę świętą przybyli:

- w piątek miwszkańcy Mielżyna

- w sobotęmieszkańcy Jaworowa

- w niedzielę cała wspólnota parafialna

- w poniedziałek mieszkańcy Ruchocina

- we wtorek mieszkańcy Mielżyna Dolnego

- w środę mieszkańcy Mielżyna Górnego

- w czwartek mieszkańcy wszystkich wiosek

4. Jak już informowałem został wprowadzony do posługi Nadzwyczajnego Szafarza nasz parafianin P. Marian Łukowski. Jego zadaniem jest pomoc kapłanowi w rozdzielaniu komunii świętej i zanoszenie tejże komunii do osób chorych.

5.  Spowiedź z okazji I piątku miesiąca od godziny 16,15.

6. Osoby chore odwiedzę z posługą sakramentalną w I sobotę miesiąca od godziny 9.00. Proszę o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek od 16.00 do 16.45.

8. We wtorek przeżywamy Dzień Dziecka - wszystkimdzieciom życzymy wielu łask Bożych.

9. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i dekoracje szczególnie siostrze Pawle i Paniom. Za wszelkie okazane dobro, troskę i zainteresowanie sprawami związanymi z parafią składam serdeczne- Bóg zapłać a gościom i drogim parafianom życzę Bożego błogosławieństwa w rozpoczętym tygodniu. Szczęść Boże.