Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą 6 czerwca 2021

Niedziela, 06 Czerwiec 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą 6 czerwca 2021

1.W czwartek przeżyliśmy Boże Ciało. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie domów na trasie procesji, strażakom za niesienie baldachimu, Paniom, młodzieży i dzieciom za niesienie sztandarów i feretronu. Dziewczynkom za sypanie kwiatków, LSO za wzorowe wykonanie swojej posługi, wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo w tej manifestacji wiary z serca składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Podczas Oktawy procesje wokół kościoła w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

Proszę aby w trakcie oktawy na Mszę świętą przybyli:

- we wtorek mieszkańcy Mielżyna Dolnego i Ruchocina,

- w środę mieszkańcy Mielżyna Górnego,

- w czwartek mieszkańcy wszystkich wiosek.

Na zakończenie oktawy prosiłbym o przygotowanie czterech ołtarzy przy kościele. Pierwszy ołtarz przygotują mieszkańcy Ruchocina i Mielżynka, drugi Jaworowa, trzeci Mielżyna, czwarty Mielżyna Górnego.

Zostaną także poświęcone wianki z kwiatów i ziół. Zachęcam do ich przyniesienia.

3. W piątek przypada  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pomodlimy się litanią i odmówimy Akt Wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za pobożne i publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek od 16.00 do 16.45 i w czwartek od 19.30 do 20.00.

5.  Zapraszam na Różaniec fatimski w niedzielę 13.06 o godzinie 18.00 do kaplicy s. Dominikanek.

6. We środę 16 czerwca spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania po Mszy świętej.

7. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.

8. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i dekoracje szczególnie siostrze Pawle i paniom. Za wszelkie okazane dobro, troskę i zainteresowanie sprawami związanymi z parafią składam serdeczne- Bóg zapłać. Gościom i drogim parafianom życzę Bożego błogosławieństwa w rozpoczętym tygodniu. Szczęść Boże.