Ogłoszenia parafialne I Niedzielę Adwentu 28 listopada 2021

Niedziela, 28 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne I Niedzielę Adwentu 28 listopada 2021

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zostały poświęcone opłatki, które możemy nabyć razem ze świecami wigilijnymi w zakrystii. Roraty będziemy odprawiać w środę i w piątek o g. 17.00. Zapraszam dzieci i młodzież z lampionami i serduszkami ze spełnionymi dobrymi uczynkami.

2. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne  tylko w czwartek od 16.00-16.45 i od 19.30-20.00. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej. I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od 16.15. W I sobotę odwiedzę osoby chore i starsze z posługą sakramentalną (odwiedzę także przed świętami po ustaleniu terminów spowiedzi w dekanacie).

3. Osoby, które chciałyby podarować choinki do Kościoła na Boże Narodzenie proszę o taką informację.

4. Przypominam, że do końca listopada 2021 mamy nmożliwość uzyskania odpustów zupełnych pod następującymi warunkami:

5. - brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy),

- stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna,

- przyjecie Komunii Świętej,

- pobożne nawiedzenie cmentarza

- odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach papieskich

6. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i dekoracje s. Pawle i Paniom. Bóg zapłać.

7. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego

8. Za wszelkie okazane dobro, troskę i zainteresowanie sprawami związanymi z parafią składam serdeczne- Bóg zapłać a gościom i drogim parafianom życzę B. bł. w rozpoczętym tygodniu. Szczęść Boże.