Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 10 kwietnia 2022

Niedziela, 10 Kwiecień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 10 kwietnia 2022

1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek od 16-16.45.

2. Dziś ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Dziękuję Ks. Krzysztofowi Idczakowi za przeprowadzenie nabożeństw i wygłoszone kazania pasyjne. Bóg zapłać.

3. Przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania P. Jezusa poprzez Triduum Paschale:

• Wielki Czwartek- pamiątka ustanowienia przez P. Jezusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia przeniesiemy N. S. do tzw. Ciemnicy.

• Wielki Piątek- tego dnia Jezus umiera na Krzyżu dla zbawienia człowieka. Tego dnia nie sprawujemy Mszy św. Obowiązuje post ścisły taki sam jak w środę popielcową. Adoracja Jezusa w Ciemnicy od 9.00 do 16.45. Przenosimy P. Jezusa do Grobu. Droga Krzyżowa ulicami Mielżyna o 20.40. Rozpoczęcie od klasztoru. Zakończenie w Kościele.( proszę druhów strażaków o zabezpieczenie drogi przejścia).

• Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o g. 10.00 i 12.00. Na Liturgie przynosimy świece a by odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

Adoracja przy grobie pańskim od g.9.00 do rozpoczęcia Liturgii.

• Niedziela Zmartwychwstania- Rezurekcja o g. 6.00.

1. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego. Cena zwykłego od dzisiejszego numeru to 8 zł a z modlitewnikiem 9.50.

2. Dziękuję s. Pawle i Paniom za posprzątanie Kościoła i dekoracje. Bóg zapłać.

3. Spowiedź św. we wtorek i środę przed Mszą św. dla tych, którzy nie zdążyli skorzystać.

4. Dzisiaj II Niedziela Miesiąca. Ofiary przeznaczone są na cele inwestycyjno-remontowe.

5. Można jeszcze złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego zgodnie z tradycją lat poprzednich do puszki ustawionej na stoliku prasowym lub na konto parafialne. Za już złożone składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Za wszelkie okazane dobro, troskę i prace wykonane na rzecz parafii składam serdeczne- Bóg zapłać a gościom drogim parafianom i życzę B. bł. , wszelkich łask w rozpoczętym tygodniu . Szczęść Boże.