Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca 2022

Niedziela, 05 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca 2022

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres liturgiczny wielkanocny. Kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej w następną niedzielę Trójcy Przenajświętszej.

2. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 wprowadzimy na urząd nowych ministrantów i lektora, a po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które mają przystąpić za rok do I komunii.

3. Zachęcam, szczególnie dziewczynki z klasy III i IV do sypania kwiatków na Boże Ciało. Proszę swoją chęć zgłosić do p. Katechetki.

4. Biuro parafialne czynne tylko w środę od 16.00 do 16.45 i w czwartek od 19.30-20.00

5. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszy św., a w niedzielę po sumie.

6. Za tydzień II Niedziela Miesiąca. Taca przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe.

7. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.

8. Po spotkaniu z Radą Ekonomiczną podjąłem decyzję o ratowaniu od zniszczenia obrazu św. Anny. Koszt odrestaurowania tego zabytku to ok. 25-28 tyś. zł. Chcielibyśmy ten obraz ofiarować jako wotum wdzięczności za nawiedzenie kopii M.B. Jasnogórskiej. Może znalazłby się fundator takiej renowacji w jakiejś choćby części lub w całości, wtedy jak w innych sanktuariach pamiątkową tabliczkę umieścimy przy obrazie.

9. W tym tygodniu została zrobiona inspekcja odpływów wodnych. Niestety wg. specjalistów czeka nas założenie drenażu wokół Kościoła, odkopanie fundamentów murów kościelnych i ich osuszenie

10. Życzę wszystkim dobrego tygodnia. Szczęść Boże.