Parafia pw. Wszystkich Świętych
Mielżyn

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą 19 czerwca 2022

Niedziela, 19 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą 19 czerwca 2022


 1. Dziękuję tym, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Bożego Ciała. Składam podziękowanie za przygotowane ołtarze, przyozdobienie domów na trasie procesji, Druhom Strażakom dziękuję za niesienie baldachimu, Panom Radnym za asystowanie kapłanom, dziewczzynkom za sypanie kwiatków, młodzieży i dzieciom za niesienie sztandarów, feretronu i figury, LSO za posługę w Kościele i podczas procesji, Pani Organistce za animacje śpiewu, chłopakom za nagłośnienie. 

 2. Biuro parafialne czynne tylko we wtorek od 16.00 do 16.45. Ze względu na zakończenie Oktawy w Gorzykowie w czwartek biuro będzie nieczynne.

 3. Bóg zapłać za tacę z racji II Niedzieli Miesiąca. Taca przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe.

 4. Od wtorku rozpocznie się remont dschu na plebanii. Parafia dostała dofinansowanie od Ks. Prymasa na pokrycie części kosztów

 5. Dziękuję tym, którzy zrozumieli sytuację związaną ze śmieciami na cmentarzu i zabierają śmieci ze sobą. Bóg zapłać. Niestety są też jeszcze tacy, szczególnie, którzy nie są zaangażowani w praktykowanie, którzy robią niestety na złość i śmieci wyrzucają choć mieszkają na terenie parafii i na cmentarz przyjeżdżają samochodem a śmieci nie zabierają. Proszę o opamiętanie, świadomość ekologiczną i o wspólne zadbanie o cmentarz.

 6. Podczas Oktawy procezje wokół Kościoła w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

  Proszę, aby w trakcie oktawy na Mszę św. przybyli:

  - w poniedziałek mieszkańcy Mielżyna,

  - we wtorek mieszkańcy Jaworowa,

  - w środę mieszkańcy Ruchocina,

  - w czwartek mieszkańcy wszystkich wiosek

 7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i procesja do 4 ołtarzy. Proszę o tradycyjne ustawienie ołtarzy i dekorację. Na zakończenie oktawy tradycyjne poświęcenie kwiatów i ziół. Tego dnia przypada też Dzień Ojca. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach. 

 8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzeięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. procesja wokół Kościoła.

 9. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.

 10. Życzę wszystkim dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela i święta
8.00, 12.00

Dni powszednie
17:00

BIURO PARAFIALNE

Czynne w godzinach

podanych w ogłoszeniach parafialnych

Nowy numer konta

Parafii Wszystkich Świętych w Mielżynie

74 1240 3246 1111 0011 0664 4518

SPOWIEDŹ

Przed każdą Mszą św.