Parafia pw. Wszystkich Świętych
Mielżyn

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą 10 lipca 2022

Niedziela, 10 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą 10 lipca 2022


  1. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku będzie mnie zastępował Ks. Prob. Piotr Król z Szemborowa. Jeżeli potrzebna byłaby jakaś posługa proszę skontaktować tel. 63/275.90.29

  2. Biuro parafialne czynne w piątek od 16.00-16.45.

  3. Dzisiaj II Niedziela Miesiąca.

  4. W poniedziałek został założony system wypychający wodę z murów kościoła przez firmę Pro System z Zagrzebia. W najwyższym punkcie woda weszła na wysokość ok.3,5 metra. Urządzenie zainstalowano w kaplicy Krzyża. Wraz z przedstawicielami Rady Ekonomicznej podjęliśmy decyzję o 3 miesięcznym teście urządzenia za kwotę 1750 zł. Koszt całego urządzenia to 21 tys. zł. Firma osuszała wiele obiektów tj. Muzeum Watykańskie, Opactwo w Linz, Pałac Dioklecjana w Splicie, Kurie Warszawsko-Praską, Teatr Roma w Warszawie. Jest to szansa dla naszej świątyni aby w sposób bezpieczny wyprowadzić wodę z murów Kościoła. Decyzja ta została pozytywnie przyjęta przez p. Konserwator.

  5. We wtorek miałem komisję Konserwatora i Architekta, którzy podjęliby się kompleksowego projektu renowacji Kościoła, później pomogli pozyskiwać środki na konkretne działania czyli np. na skucie tynków, wymianę cegieł, renowacje wyposażenie wnętrza itp. Wskazali na np. brak wentylacji w dachu Kościoła, brak odpowietrzenia krypty, pokrycie farba olejną ścian, brak dylatacji w podłodze wokół murów i wiele jeszcze innych rzeczy. Koszt takiego projektu z koniecznością razem z wykonaniem badań wokół Kościoła w koszcie 20 tys. zł. Z takim projektem dopiero można wystąpić do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Urzędu Marszałkowskiego itp. o dofinansowanie do konkretnej pracy nad zabytkiem po uzyskaniu wszelkich wymaganych zgód. I rozdanie dokuje się w październiku czyli czasu bardzo mało. Czeka nas długa i kosztowna droga. Wierzę, że przy pomocy parafian będę mógł z Wami czynić tego dokonać i świątynie przywrócić do lat świetności.

  6. W tym roku pielgrzymi diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej chcieliby zatrzymać się w naszej parafii (obok szkoły) 6 sierpnia ok. g.8.00. Moglibyśmy zrobić dla nich poczęstunek w formie śniadania. Osoby, które chciałby pomóc w tym szlachetnym dziele proszę o kontakt.

  7. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i dekoracje s.Pawle i Paniom. Bóg zapłać.

  8. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.

  9. Życzę wszystkim dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela i święta
8.00, 12.00

Dni powszednie
17:00

BIURO PARAFIALNE

Czynne w godzinach

podanych w ogłoszeniach parafialnych

Nowy numer konta

Parafii Wszystkich Świętych w Mielżynie

74 1240 3246 1111 0011 0664 4518

SPOWIEDŹ

Przed każdą Mszą św.