Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 25 września 2022

Niedziela, 25 Wrzesień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 25 września 2022

1. Spotkanie dla dzieci kl. II i ich i rodzoców, którzy mają przystąpić  do I komunii w 2024 r dzisiaj po Mszy św. o g. 12.00.

2. W tym tygodniu zastępuje mnie Ks. Prob. Piotrem Królem z Szemborowa. W razie potrzeby proszę kontaktować się telefonicznie,  tel 63 275 90 29

3. W minionym tygodniu otrzymaliśmy uzupełnienie wpisu od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu do rejestru zabytków obrazu św. Anny oraz pozwolenie na prace konserwatorskie. Obraz został zabrany do pracowni w Toruniu. Po zdjęciu obrazu z ołtarza okazało się, że obraz jezt w bardzo złym stanie technichnym i wymaga natychmiastowych działań konserwatorskich. O postępie prac będę informował. Skierowałem także prośbę o dotację. Z tego co uzbieraliśmy przez cały czas możemy pozłocić niecałą 1/3 ramy. Za ofiary złożone na ten cel serdecznie dziękuję. Dziękuję tym, którzy mnie wspierają w działaniach związanych z odnowieniem naszej świątyni.

4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej 6.10 o g. 20.00 na plebanii.

5. Zbliża się miesiąc październik- miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę 9,10 na Mszy św. o g. 12.00.
    Nabożeństwa różańcowe sprawowane po Mszy św odbywać się będą w następującym porządku:
    - wtorek - Matki Różańcowe,
    - środa - młodzież do Bieżmowania
    - czwartek - dziesiątka różańca dla dzieci I komunijnych
    - piątek - młodzież do bieżmowania

6. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i dekorację s. Pawle i Paniom. Bóg zapłać.

7. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.

8. Życzę wszystkim dobrego tygodnia. Szczęść Boże.