Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu 4 grudnia 2022

Niedziela, 04 Grudzień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu 4 grudnia 2022

1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek od 16.00-16.45 i w czwartek 19.30-20.00.

2. Zakończyliśmy nasz czas nawiedzenia M. B. Częstochowskiej w naszej parafii. Dziękuję tym, którzy przygotowali naszą uroczystość: podziękowania kieruję do sołtysów i Rad Sołeckich, Radnych Parafialnych, Pani Organistki, P. Mariuszowi, p. Marianowi, Matek Różańcowych, s. Pawle, Strażakom, KGW, LSO. Wszystkich tych, którzy czynnie włączyli się w zacne przygotowanie uroczystości mam w modlitewnej pamięci a jak udamy się na Pielgrzymkę Dziękczynną na Jasną Górę- tam przed ołtarzem M. B. ofiaruję w Waszej intencji Mszę św. Na naszym stoliku prasowym są wyłożone książeczki, proszę zabrać ze sobą na pamiątkę.

3. W poniedziałek 28.12.2022 w Dzień Nawiedzania M. B. w naszej parafii złożyłem projekt i wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na I etap prac, który miałby obejmować odwodnienie i izolacje pionowa ścian fundamentowych Kościoła na kwotę 300 tys. zł. Proszę wszystkich o modlitwę w tej intencji abyśmy mogli rozpocząć odrestaurowywanie naszej świątyni.

4. Roraty sprawujemy w środę i piątek. Proszę dzieci i młodzież o przygotowanie serduszek z dobrymi uczynkami.

5. 4 grudnia 2022 r. o godz. 14.00 w szkole w Mielżynie odbędzie się Jesienny Koncert, na którym wystąpi Witkowska Orkiestra Dęta. Ponadto odbędzie się świąteczny kiermasz, z którego dochód przekażemy Fundacji Sióstr św. Dominika z przeznaczeniem na wsparcie Ukrainy. W imieniu organizatorów zaprasza dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie.

6. W piątek poświęcimy medaliki na Roratach.

7. W kaplicy Krzyża umieszczono fotografie z Nawiedzenia M. B. Zapraszam do zakupu.

8. Dziś zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w zakrystii ze świecami Caritas. Małe świece w cenie 8 zł., Duże 18 zł.

9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i dekorację oraz za zdjęcie dekoracji z uroczystości. Bóg zapłać.

10. Za tydzień II Niedziela Miesiąca. Ofiary zbierane są na spłatę raty za dach plebanii w wysokości 2500 zł.

11. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.

12. Życzę wszystkim dobrego tygodnia. Szczęść Boże.