Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 24 marca 2024

Niedziela, 24 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 24 marca 2024

1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek od 16-16.45.

2. Droga Krzyżowa ulicami Mielżyna w Wielką Środę o 19.30. Rozpoczęcie od klasztoru. Zakończenie w Kościele.( proszę druhów strażaków o zabezpieczenie drogi przejścia). Tego dnia odwiedzę osoby chore i w podeszłym wieku z posługą sakramentalną od g.9.30.

3. Przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania P. Jezusa poprzez Triduum Paschale:

4. Wielki Czwartek- pamiątka ustanowienia przez P. Jezusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia przeniesiemy N. S. do tzw. Ciemnicy.

5. Adoracja przy grobie pańskim od g.9.00 do rozpoczęcia Liturgii.

6. Niedziela Zmartwychwstania- Rezurekcja o g. 6.00.( tego dnia mamy przesunięcie czasu).

7. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.

8. Dziękuję s. Pawle i Paniom za posprzątanie Kościoła i dekoracje. Bóg zapłać.

9. Można jeszcze dzisiaj złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego zgodnie z tradycją lat poprzednich do puszki ustawionej na stoliku prasowym lub na konto parafialne. Za już złożone składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Wszystkim parafianom, gościom oraz sympatykom naszej parafii, życzę wszelkich potrzebnych łask na rozpoczęty tydzień. Szczęść Boże.

11. Wielki Piątek- tego dnia Jezus umiera na Krzyżu dla zbawienia człowieka. Tego dnia nie sprawujemy Mszy św. Obowiązuje post ścisły taki sam jak w środę popielcową. Adoracja Jezusa w Ciemnicy od 9.00 do 16.45. Przenosimy P. Jezusa do Grobu.

12. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o g. 10.00 i 12.00. Na Liturgie przynosimy świece a by odnowić przyrzeczenia chrzcielne.