Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 31 marca 2024

Niedziela, 31 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 31 marca 2024

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja! A zatem „ Weselcie się już, zastępy Aniołów, w niebie: weselcie się, słudzy Boga. Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo. Raduj się ziemio, opromieniona tak, niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, ze wolna jesteś od mroku, co świat okrywa”. ( Exultet).

Niech Zmartwychwstały Chrystus pomnoży w nas wiarę w zwycięstwo życia nad śmiercią, dobra nad złem, światłości nad ciemnością. Niech ten wielkanocny czas będzie okazją do wielbienia Boga i doświadczenia Jego miłości w codziennym życiu.

1. Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego: s. Pawle i osobom, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, za ustrojenie kwiatami świątyni, dziękuję LSO naszej parafii za posługę przy ołtarzu, p. Organistce za oprawę muzyczną, druhom strażakom za zabezpieczenie naszej Drogi Krzyżowej w Wielką Środę, siostrom Dominikankom za przygotowanie i jej przeprowadzenie.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Ofiary przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W niedzielę Bożego Miłosierdzia spotkanie po Mszy świętej o g. 12.00 dla dzieci przygotowujących się do I komunii i ich rodziców.

4. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne środę od 16-16.45 i czwartek 17.30-18.00.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek miesiąca modląc się o nowe powołania do Służby Bożej szczególnie z naszej parafii, I piątek- adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 16.30.

6. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.